Narodna skupština Narodne Republike Srbije (1947-1963)


Poslanička legitimacija Dobrice Ćosića

Narodna skupština Narodne Republike Srbije (1947-1963)

Skupština Predsednik Potpredsednici Sekretari
Narodna skupština Narodne Republike Srbije, prvi saziv, 17. januar 1947- 8. april 1951. Aćim Grulović, zatim Isa Jovanović Dušan Petrović, zatim Pavle Jovićević potom Kosan Pavlović Velibor LJujić, zatim LJubinka Milosavljević potom Milovan Batanović
Narodna skupština Narodne Republike Srbije, drugi saziv, 8. april 1951 - 11. septembar 1953. Isa Jovanović Ninko Petrović i Pavle Jovićević Živan Dimitrijević i Boško Krstić
Narodna skupština Narodne Republike Srbije, treći saziv, 14. decembar 1953 – 7. januar 1958. Petar Stambolić, zatim Jovan Veselinov Dušan Petrović Selmo Hašimbegović
- Republičko veće Nikola Grulović Fadilj Hodža Radenko Broćić, Zora Krdžalić i Ilija Đukić
- Veće proizvođača Vladimir Vujović, zatim Nedeljko Karaičić Nedeljko Karaičić, zatim Borislav Novaković potom Moca Sumbulović Mirko Čelar, Đorđe Matić i Rešad Ibrahim
Narodna skupština Narodne Republike Srbije, četvrti saziv, 12. april 1958 – 9. april 1963. Jovan Veselinov Voja Leković Milivoje Radovanović
- Republičko veće dr Dušan Bratić Nikolija Petrović Dragoljub Kirćanski, Tankosava Simić i Milovan Radojević
- Veće proizvođača Dušan Puđa Branislava Tešić Momčilo Pajević, Stanoje Marković i Radomir Vučković
P U S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30