Delegatska skupština (1974-1990)


Pečat Skupštine Socijalističke Republike Srbije od 1974. godine

Delegatska skupština (1974-1990)

Skupština Predsednik Potpredsednici Sekretari
Skupština Socijalističke Republike Srbije, 6. maj 1974 – 20. april 1978. Živan Vasiljević dr Slobodan Gligorijević, Iso NJegovan i Refki Dauti gen. sekretar: Nikola Pavić
Veće udruženog rada Nikola Paunović Bogoljub Milovanović Pero Kovačević
Veće opština Milenko Mojsilović Dragomir Milenković Velimir Dogandžić
Društveno-političko veće Risto Jovanović Branko Jovanović Radiša Bogdanović
Skupština Socijalističke Republike Srbije, 5. maj 1978 – 28. april 1982. Dušan Čkrebić Aljuš Gaši, Iso NJegovan, Slavoljub Rašković, Miloš Milosavljević i Petar Jovanović gen. sekretar: Igor Kitarović
Veće udruženog rada Branislav Penezić Nikola Stojanović Pero Kovačević
Veće opština Miodrag Bogdanović Olga Nikolić Velimir Dogandžić
Društveno-političko veće Milutin Milošević Milan Kojičin Radiša Bogdanović
Skupština Socijalističke Republike Srbije, 5. maj 1982 – 24. april 1986. Branko Pešić, zatim dr Slobodan Gligorijević Petar Kostić, Milan Dragović, Zlatija Đukić-Veljović, Imre Balint; od 5. maja 1984: Svetozar Grbić, dr Borisav Jović, Milutin Milošević i Zlatica Nastić gen. sekretar: Milan Radonjić
Veće udruženog rada Dragoslav Nikolić, zatim Đorđe Janković Šaip Suka, zatim Dragiša Petrović Milivoje Stanisavljević, zatim Milorad Macić
Veće opština Petar Jovanović Novak Rodić mr Živorad Rajšić
Društveno-političko veće Milutin Milošević, zatim Rodoljub Stanić potom Milan Dragović Vinka Tomić, zatim Jovo Mišković Vlastimir Mihajlović
Skupština Socijalističke Republike Srbije, 6. maj 1986 – 14. septembar 1989. Branislav Ikonić; od 6. maja 1988: dr Borisav Jović; od 6. maja 1989: Zoran Sokolović Miodrag Bogdanović, Olga Nikolić, Miloš Sinđić, Milan Šešlija i Jan Širka; od 6. maja 1988: Krsta Avramović, Velimir Vukmanović, dr Tomislav Bandin i Ferat Ahmeti gen. sekretar: Predrag Todorović, zatim Vladeta Popović
Veće udruženog rada Jovan Nikolić Rozmir Milojević Milorad Macić
Veće opština Dragan Nikolić Miroslava Marinković Dobrivoje Popović
Društveno-političko veće Živojin Žika Radojlović Afrim Deva Vlastimir Mihajlović
Skupština Socijalističke Republike Srbije i Skupštine Republike Srbije 5. decembar 1989 – 31. decembar 1990. Zoran Sokolović Vukašin Jokanović, dr Slobodan Janjić i Đorđe Šćepančević gen. sekretar: Vladeta Popović
Veće udruženog rada Miloš Laban Dušan Kosjer Milorad Macić
Veće opština dr Milorad Babović Behadin Ahmeti Dobrivoje Popović
Društveno-političko veće Žika Radojlović dr Radivoje Marinković Vlastimir Mihajlović
P U S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Ponedeljak, 21. avgust
  • Nema najava za izabrani datum

Ceo kalendar događaja