29. oktobar 2025. Predsednik Poslaničke grupe prijateljstva sa Beneluksom i ambasador Kraljevine Belgije u Srbiji

29. oktobar 2025. Predsednik Poslaničke grupe prijateljstva sa Beneluksom i ambasador Kraljevine Belgije u Srbiji

Sreda, 29. oktobar 2025.

Predsednik Poslaničke grupe prijateljstva sa Beneluksom se sastao sa ambasadorom Kraljevine Belgije

Predsednik Poslaničke grupe prijateljstva sa Beneluksom Aleksandar Mirković razgovarao je u Narodnoj skupštini sa ambasadorom Kraljevine Belgije u Srbiji Johanom R. Develterom o mogućnostima za saradnju i unapređenje odnosa naše dve zemlje.


Mirković je izrazio zahvalnost na podršci koju Belgija pruža Srbiji na njenom evropskom putu, ističući posvećenost Republike Srbije reformskim procesima.

Na sastanku je bilo reči i o mogućnostima za unapređenje ekonomske saradnje. Konstatovano je da postoji potencijal za povećanje belgijskih investicija u Srbiji, što bi doprinelo daljem razvoju ekonomije.

Ambasador Kraljevine Belgije je pozitivno ocenio dosadašnju ekonomsku saradnju i naglasio važnost Srbije kao ekonomskog partnera u regionu. Na sastanku je bilo reči i o mogućnostima za razmenu iskustava u oblastima kulture, obrazovanja i nauke, kao i o konkretnim projektima koji bi doprineli produbljivanju međusobnih veza. Obe strane su se složile da je redovna komunikacija između predstavnika parlamenta, vlade i privrednih sektora ključna za dalji razvoj odnosa.

Sastanak je još jednom potvrdio dobre odnose Srbije i Kraljevine Belgije, uz izraženu spremnost za njihovo dalje unapređenje u svim oblastima od zajedničkog interesa.


Prethodni mesec Sledeći mesec
P U S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2