Narodna skupština Republike Srbije / Aktivnosti / Detalji aktivnosti
Utorak, 22. januar 2013.
Osma sednica Odbora za dijasporu i Srbe u regionu
Članovi Odbora za dijasporu i Srbe u regionu su, na sednici od 22.januara, jednoglasno izabrali predsednika Odbora Aleksandra Čotrića, za člana Odbora koji će učestvovati u radu međuresorne radne grupe za izradu Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o dijaspori i Srbima u regionu.
Članovi Odbora su jednoglasno doneli odluku o održavanju javnog slušanja, na temu “Politička prava srpskog naroda u zemljama regiona”, koje će se održati 14.februara 2013.godine. Predviđeno je da na javnom slušanju učešće uzmu predsednik Narodne skupštine, predstavnici Kancelarije za saradnju sa dijasporom i Srbe u regionu, predstavnici ministarstava, istaknuti predstavnici Srba u regionu, kao i drugih institucija i organizacija.
U nastavku sednice, predsednik Odbora je obavestio članove Odbora o poseti SR Nemačkoj od 14-17. decembra 2012. godine, u kojoj su bili predsednik Odbora Aleksandar Čotrić i član Odbora Aleksandra Đurović, a na poziv Centralnog saveta Srba.
Takođe, predsednik Odbora je obavestio članove da će pridruženi član međuresornoj radnoj grupi za izradu Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o dijaspori i Srbima u regionu biti sekretarka Odbora, Vesna Matić Vukašinović.
Sednici je predsedavao predsednik Odbora, Aleksandar Čotrić.
Odbori vezani za ovu aktivnost
-
10.00 - 12. sastanak Kolegijuma Narodne skupštine Republike Srbije u Četrnaestom sazivu (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, sala 1)
-
10.30 - sednica Odbora za odbranu i unutrašnje poslove (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, sala 2)
-
12.00 - sednica Odbora za kulturu i informisanje (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, sala 4)