Narodna skupština Republike Srbije / Aktivnosti / Detalji aktivnosti
Petak, 16. januar 2015.
20. sednica Odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova
Na sednici održanoj 16. januara, članovi Odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova razgovarali su o aktivnostima Odbora u 2015. godini.
On je naveo da će Odbor u 2015. godini, osim razmatranja zakona nastaviti da obavlja svoju nadzornu i kontrolnu funkciju izvršne vlasti. Omerović je istakao da će se u ovoj godini nastaviti saradnja Odbora sa Misijom OEBS-a u Srbiji, kao i nevladinim sektorom. Predsednik Odbora najavio je da će i u 2015. godini biti održavane sednice Odbora van sedišta, javna slušanja i da će Odbor nastaviti da se bavi pitanjem nasilja nad ženama. On je ukazao na značaj kontinuiteta i produbljivanja regionalne saradnje na nivou radnih tela parlamenata, saradnje Odbora sa nacionalnim savetima nacionalnih manjina, Ministarstvom za državnu upravu i lokalnu samoupravu, kao i sa institucijama koje se bave zaštitom građana.
Tokom diskusije, članovi Odbora iznosili su predloge o aktivnostima Odbora u 2015. godini.
Sednici je predsedavao Meho Omerović, predsednik Odbora.
Odbori vezani za ovu aktivnost
Video (1)
Petak, 16. januar 2015. | 20. sednica Odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova 16.01.2015.
-
11.00 - svečana dodela diploma učenicima pobednicima republičkih takmičenja u 2025/2026. godini i zahvalnice njihovim nastavnicima – mentorima (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, mala sala)
-
11.00 - sednica Odbora za odbranu i unutrašnje poslove (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, sala 2)
-
12.00 - sednica Odbora za zdravlje i porodicu (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, sala 4)
-
12.30 - konferencija za novinare Poslaničke grupe Zeleno-levi front - Ne davimo Beograd (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, centralni hol)
-
15.15 - konferencija za novinare narodnog poslanika Milenka Jovanova (Dom Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića 13, centralni hol)