Народна скупштина Републике Србије / Активности / Детаљи активности
2. новембар 2017. Француски сенатор Оливер Кадик и предсеница ПГП са Француском Наташа Вучковић и Балша Божовић, заменик председника ПГ ДС
Четвртак, 2. новембар 2017.
Члан Одбора за спољне послове Сената Француске Оливер Кадик у посети Народној скупштини
Председница ПГП са Француском Наташа Вучковић и заменик председника ПГ ДС Балша Божовић разговарали су данас са сенатором Оливером Кадиком, чланом Одбора за спољне послове Сената Француске о процесу европских интеграција Србије, унапређењу сарадње Србије и Француске на политичком и економском плану, као и о ефектима Брегзита.
Вучковић је додала да подржава дијалог Београда и Приштине, регионалну сарадњу и процес приступних преговора са ЕУ, али да инсистира да и унутрашња политика у земљи треба да буде европска са утемељивањем европских вредности и правних тековина ЕУ у српско друштво. Она је додала да би желела да види веће присуство Француске како у економској сфери тако и кроз културну сарадњу.
Заменик председника ПГ ДС Балша Божовић упознао је сенатора Кадика са начином рада у Народној скупштини и условима у којима опозиција делује.
Сенатор Оливер Кадик поручио је српским колегама да је ЕУ и даље снага мира на међународном плану. Он је навео да Француска треба у пуној мери да се посвети Европи, али и земљама Балкана који у њој имају своје место. Кадик је поручио да је убеђен да је за Србију добро да постане чланица ЕУ, као што је то добро и за саму ЕУ и додао да се нада да ће већи број француских компанија инвестирати у Србију у будућности.
-
9.30 - посета Савеза удружења учесника омладинских радних акција Србије Дому Народне скупштине - I група (Дом Народне скупштине, Трг Николе Пашића 13)
-
10.30 - посета Савеза удружења учесника омладинских радних акција Србије Дому Народне скупштине - II група (Дом Народне скупштине, Трг Николе Пашића 13)