22. децембар 2015. Завршно годишње окупљање учесника пројекта Социјална инклузија – „Генерација будућности“

22. децембар 2015. Завршно годишње окупљање учесника пројекта Социјална инклузија – „Генерација будућности“

Уторак, 22. децембар 2015.

Одржано завршно годишње окупљање учесника пројекта Социјална инклузија – „Генерација будућности“

Под покровитељством Народне скупштине, 22. децембра, одржано је завршно годишње окупљање учесника пројекта Социјална инклузија – „Генерација будућности“, коју спроводи компанија Dale Carnegie Training из Србије, уз подршку Војвођанске банке.


Весна Ракоњац, председница Одбора за рад, социјална питања, друштвену укљученост, и смањење сиромаштва и чланица Одбора за права детета, честитала је учесницима пројекта трећу успешну годину рада и додала да у Србији живи 6500 деце без родитељског старања, од њих 5800 живи у хранитељским породицама, а око 700 деце проводи детињство у установама за смештај деце без родитељског старања. „Циљ овог програма је мотивација и едукација младих без родитељског старања како би стекли и унапредили вештине у међуљудским односима, подигли своје самопоуздање и спремније закорачили у самостални живот“, рекла је Ракоњац. Она је истакла да је упозната са проблемима са којима се сусрећу деца без родитељског старања и да након изласка из система социјалне заштите поново постају корисници исте, као и да само три одсто младих одлучи да настави образовање.

Александар Вулин, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, рекао је да ресорно Министарство брине о деци без родитељског старања и да је то њихова законска обавеза, али пре свега привилегија. Министар је истакао да се ради на оснаживању хранитељских породица као и да хранитељство није занимање већ мисија, јер нико не може да плати осећај одговорности и љубав која се пружа деци која се налазе у хранитељским породицама.

О активностима спроведеним на пољу заштите деце и младих говорио је и Зоран Радовановић, директор Dale Carnegie Training Србија, који је истакао да је у Србији 2015. године одржано преко 50 тренинга и низ додатних активности у које је било укључено преко 200 деце из 18 градова, да је обезбеђен низ стипендија за наставак школовања, као и да је започет пројекат запошљавања младих. Виолета Благојевић, директорка Центра за породични смештај и усвојење Ниш, истакла је да од 680 деце и младих које је удомљено у Јужној Србији, 550 деце је у школском систему, као и да се само двоје одлучило да прекине школовање. Зорица Џида, менаџер за друштвено одговорно пословање Војвођанске банке, позвала је велике компаније да прате пример Војвођанске банке и помогну деци и младима без родитељског старања, јер је њима помоћ најпотребнија и да тим гестом подигну свест јавности по том питању на виши ниво.

Након излагања, деца и млади, овогодишњи полазници пројекта Социјална инклузија – „Генерација будућности“, доделили су захвалнице представницима медија на подршци у спровођењу пројекта и друштвено одговорно извештавање и залагање на подизању свести јавности.



Претходни месец Следећи месец
П У С Ч П С Н
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
четвртак, 28. март

Цео календар догађаја