Народна скупштина

Делегатска скупштина (1974-1990)


Печат Скупштине Социјалистичке Републике Србије од 1974. године

Делегатска скупштина (1974-1990)

Скупштина Председник Потпредседници Секретари
Скупштина Социјалистичке Републике Србије, 6. мај 1974 – 20. април 1978. Живан Васиљевић др Слободан Глигоријевић, Исо Његован и Рефки Даути ген. секретар: Никола Павић
Веће удруженог рада Никола Пауновић Богољуб Миловановић Перо Ковачевић
Веће општина Миленко Мојсиловић Драгомир Миленковић Велимир Доганџић
Друштвено-политичко веће Ристо Јовановић Бранко Јовановић Радиша Богдановић
Скупштина Социјалистичке Републике Србије, 5. мај 1978 – 28. април 1982. Душан Чкребић Аљуш Гаши, Исо Његован, Славољуб Рашковић, Милош Милосављевић и Петар Јовановић ген. секретар: Игор Китаровић
Веће удруженог рада Бранислав Пенезић Никола Стојановић Перо Ковачевић
Веће општина Миодраг Богдановић Олга Николић Велимир Доганџић
Друштвено-политичко веће Милутин Милошевић Милан Којичин Радиша Богдановић
Скупштина Социјалистичке Републике Србије, 5. мај 1982 – 24. април 1986. Бранко Пешић, затим др Слободан Глигоријевић Петар Костић, Милан Драговић, Златија Ђукић-Вељовић, Имре Балинт; од 5. маја 1984: Светозар Грбић, др Борисав Јовић, Милутин Милошевић и Златица Настић ген. секретар: Милан Радоњић
Веће удруженог рада Драгослав Николић, затим Ђорђе Јанковић Шаип Сука, затим Драгиша Петровић Миливоје Станисављевић, затим Милорад Мацић
Веће општина Петар Јовановић Новак Родић мр Живорад Рајшић
Друштвено-политичко веће Милутин Милошевић, затим Родољуб Станић потом Милан Драговић Винка Томић, затим Јово Мишковић Властимир Михајловић
Скупштина Социјалистичке Републике Србије, 6. мај 1986 – 14. септембар 1989. Бранислав Иконић; од 6. маја 1988: др Борисав Јовић; од 6. маја 1989: Зоран Соколовић Миодраг Богдановић, Олга Николић, Милош Синђић, Милан Шешлија и Јан Ширка; од 6. маја 1988: Крста Аврамовић, Велимир Вукмановић, др Томислав Бандин и Ферат Ахмети ген. секретар: Предраг Тодоровић, затим Владета Поповић
Веће удруженог рада Јован Николић Розмир Милојевић Милорад Мацић
Веће општина Драган Николић Мирослава Маринковић Добривоје Поповић
Друштвено-политичко веће Живојин Жика Радојловић Африм Дева Властимир Михајловић
Скупштина Социјалистичке Републике Србије и Скупштине Републике Србије 5. децембар 1989 – 31. децембар 1990. Зоран Соколовић Вукашин Јокановић, др Слободан Јањић и Ђорђе Шћепанчевић ген. секретар: Владета Поповић
Веће удруженог рада Милош Лабан Душан Косјер Милорад Мацић
Веће општина др Милорад Бабовић Бехадин Ахмети Добривоје Поповић
Друштвено-политичко веће Жика Радојловић др Радивоје Маринковић Властимир Михајловић
Претходни месец Следећи месец
П У С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
петак, 23. април
  • 13.00 - видео састанак председника Одбора за спољне послове Народне скупштине са председником Одбора за спољне послове Доњег дома Парламента Италије (Дом Народне скупштине, Трг Николе Пашића 13, сала 2)

Цео календар догађаја

Будите у току