11. октобар 2016. Учеснице панел дискусије

11. октобар 2016. Учеснице панел дискусије

Уторак, 11. октобар 2016.

Одржана панел дискусија на тему Људска безбедност у медијским садржајима

У Дому Народне скупштине Женска парламентарна мрежа је у сарадњи са Фондом социјалне и демократске иницијативе (ФоСДИ) одржала панел дискусију на тему „Људска безбедност у медијским садржајима“, на којој су представљени резултати истраживања јавног садржаја, а говорило се и о улози образовног система и креирања перцепције безбедности у јавности.


Дубравка Филиповски, координаторка Женске парламентарне мреже на почетку састанка истакла је да је веома важно како се појам људске безбедности третира у медијским садржајима, јер се на тај начин формира перцепција грађана.

На уводну реч народне посланице надовезала се Наташа Милојевић, председница ФоСДИ-ја, која је поставила питање да ли су медији и даље такозвана седма сила или представљају одраз угрожене безбедности.

Састанку је присуствовала и Бранкица Јанковић, Повереница за заштиту равноправности, која је говорила о развоју људске безбедности и почетку стављања појединца у центар безбедности, основама људске безбедности и заштите људских права.

Презентацију о утврђивању постајања садржаја о људској безбедности у медијима у Србији са фокусом на њен родни аспект у контексту мигратнтске кризе, који је обухватио истраживање штампаних, електронских и интернет издања, у периоду од четири месеца, представила је Лола Милојевић, менаџерка пројекта ФоСДИ-ја. Истраживање је показало да jе веома мали број садржаја у медијима посвећен мигрантима, родној равноправности, непознавању термина људске безбедности, недостатку анализе које се баве тематиком миграната и недостатка употребе родно сензитивног језика у медијима на локалном нивоу.

Након дискусије у којој су учествовале народне посланице; мр Светлана Јанковић, др Зорица Мршевић, мр Драгана Петровић, чланице Радне групе Владе за израду НАП-а за Р 1325; Тамара Скроза, новинарка недељника „Време“ и други представници медија, донети су закључци у којима се наводи потреба за појачаним надзором рада јавних институција и њихових надлежности, санкционисање кршења Кодекса новинара Србије, и појачана улога организација цивилног друштва које би надзирале спровођења закона и регулатива који се односе на безбедност у медијским садржајима.


Видео (1)

Уторак, 11. октобар 2016. | панел дискусија Женске парламентарне мреже - Људска безбедност у медијским садржајима 11.10.2016.


Претходни месец Следећи месец
П У С Ч П С Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
среда, 14. мај